Peterbald Baldýsek
Peterbald Baldýsek
Zde může být text o autorovi
Omlouvám se všem návštěvníkům mých stránek, že na nich nenajdou nic nového.

MOJE NOVÉ STRÁNKY JSOU JIŽ V PROVOZU.

http://www.prestickekocenky.cz


WEBGARDEN, KDE MÁM STRÁNKY UMÍSTĚNÉ, ZMĚNIL SYSTÉM EDITACE, A OD TÉ CHVÍLE NEJSEM SCHOPNÁ SEM NIC NOVÉHO VLOŽIT, TAKŽE BUDU VYTVÁŘET STRÁNKY NOVÉ, U JINÉHO POSKYTOVATELE, KTERÝ BUDE KOMUNIKOVAT A POMŮŽE PROBLÉMY ŘEŠIT.

Stránky o chovu peterbaldů, ale nejen o něm...Víte, že peterbald vznikl křížením orientální kočky a donského sphynxe? Snoubí se v něm vznešenost orientální kočky a úžasná přítulnost sphynxe, nese v sobě to nejlepší z obou plemen.

Měla jsem přibližně spočítáno, kdy by tak měla Olivka porodit svoje první koťátka. Všichni, co už koťata měli, mi říkali, "neboj, to poznáš, až to bude, ona ti to řekne"- no po pravdě, moc mi nebylo jasné, JAK.

Když to ale přišlo, skutečně mi to řekla.

V neděli 26. dubna ráno kolem sedmé se Olivka přitulila k mému obličeji a začala silně vrnět a olizovat mě-to NIKDY ještě nedělala. Úplně mě to probralo, a když jsem se na ni podívala, bylo mi okamžitě jasné, že UŽ JE TO TADY. Vylezla jsem z postele a přistavila vedle ní porodní bednu, kterou jsem už pěkných pár dní měla připravenou. Olivka si do ní okamžitě přeskočila. Já jsem běžela pro nůžky, dezinfekci a jánevímcoještě, a když jsem se vrátila, právě rodila své první kotě. Byla to bílá holčička-jediná z vrhu, to jsem ale ještě nevěděla. (Nakonec z bílé se vyklubala časem krásná želvička po mamince.) O všechno se ta moje šikovná holka postarala sama, nemusela jsem vlastně vůbec zasahovat. Jen jsem pak kotě dočistila, vytřela mu pusinku, oči a nosík a přistříhla pupeční šňůru, protože ji ukousla moc dlouhou.

Čekala jsem, že za chvíli půjde další kotě, protože na předporodním sonu byly vidět 3 plody, veterinář říkal, že pravděpodobně bude mít 3-4 miminka. Uběhla hodina, nic se nedělo. Uběhla další a další a pořád se nic nedělo. To už jsem začala být nervózní a tak jsem zbláznila veterináře MVDr. Kasla z Přeštic, kterému tímto děkuji, že v neděli otevřel pro nás ordinaci. Tak jsem v jednu naložila Olivku do přepravky a frčely jsme na veterinu. Chtěla jsem vidět, zda jsou koťata v pořádku, na sonu byla vidět tepající srdíčka, tak to mě poněkud uklidnilo. Olivka dostala urychlovačku, při které ani nemňoukla.

Přijely jsme domů a dál se nic nedělo. Až za víc jak půl hodiny začala znovu rodit, pak to ale šlo rychle za sebou. O druhé kotě - červeného kocourka - se též postarala komplet sama, za chvilku se narodilo třetí - další červený kocourek, to už jsem jí trochu pomáhala a se čtvrtým - bílým kocourkem - hodně, byla vyčerpaná a neměla sílu. Tak to bylo na mě, kotě očistit, vytřít dosucha, ustříhnout pupeční šnůru...
Zašla jsem si do kuchyně pro cosi a když jsem se po chvíli vrátila, začala rodit ještě jednou-posledního červeného kocourka. To už nesvedla ani zvednout hlavu, jak byla vyčerpaná, to jsem jí musela pomoct já. Ten pátý, to bylo překvapení, to jsme nečekali, že jich bude mít pět.

Olivka je moc šikovná kočička, zvládla svůj první porod na jedničku s hvězdičkou. O koťátka se vzorně stará a určitě má dostatek kvalitního mléka, protože prckové rostou před očima. Maminka je v pořádku. A tak to dobře dopadlo. I když o to poslední- páté kotě jsme přišli-třetí den přestalo jíst a pátý den přes veškerou moji péči zemřelo.

Zato ta ostatní nám dělají radost-rostou a přibývají na váze každý den. Všichni už vidí, oči se jim otevřely bez větších problémů. Začínají zvedat hlavy a nemotorně se přesunovat. Ve 3. týdnu jsem je dala do větší krabice, porodní jim už začala být malá.
19.4.2009

19.4.2009

Tak a jsme všichni komplet
Necháte je napokoji?
Necháte je napokoji?
Děkuji za Vaši návštěvu a přijďte se sem podívat někdy zas.

Stránky jsou přesměrovány na http://www.prestickekocenky.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one