Peterbald Baldýsek
Peterbald Baldýsek
Zde může být text o autorovi
Omlouvám se všem návštěvníkům mých stránek, že na nich nenajdou nic nového.

MOJE NOVÉ STRÁNKY JSOU JIŽ V PROVOZU.

http://www.prestickekocenky.cz


WEBGARDEN, KDE MÁM STRÁNKY UMÍSTĚNÉ, ZMĚNIL SYSTÉM EDITACE, A OD TÉ CHVÍLE NEJSEM SCHOPNÁ SEM NIC NOVÉHO VLOŽIT, TAKŽE BUDU VYTVÁŘET STRÁNKY NOVÉ, U JINÉHO POSKYTOVATELE, KTERÝ BUDE KOMUNIKOVAT A POMŮŽE PROBLÉMY ŘEŠIT.

Stránky o chovu peterbaldů, ale nejen o něm...Víte, že peterbald vznikl křížením orientální kočky a donského sphynxe? Snoubí se v něm vznešenost orientální kočky a úžasná přítulnost sphynxe, nese v sobě to nejlepší z obou plemen.

V úterý 24.8.2010 jsme společně se Šántí porodily vrh D-dva kluky a jednu holčičku.

Šántí byla po operačním porodu, a tak veterinář doporučil zabřeznutí co nejdříve-nejlépe při prvním mrouskáni. No a protože Baldík hned ví, která bïje, tak se zadařilo a máme třetí vrh peterbaldů.

Ve tři ráno mě probudil (po dvou hodinách spánku) šílený vřískot vedle ucha-to Šántí porodila své první kotě a přitáhla mi ho ještě visící na pupeční šnůře do postele vedle hlavy-kotěti se to pranic nelíbilo a tak dávalo svoji nelibost hodně hlasitě najevo. Poté, co jsem pochopila situaci a běžela pro nůžky a dezinfekci, umyla si ruce, tak jsem kotě osvobodila od té již nepotřebné šnůry. Šántí se rozhodla, že jediné správné místo pro pokračování porodu je v mé posteli. Tak jsem se jí to nesnažila rozmlouvat. Akorát jsem jí nabídla krytý pelíšek, do kterého jsem dala nepromokavou dětskou podložku-tak to prohlásila, že to by i šlo a přestěhovala se tam. Do rána porodila s mojí pomocí ještě dvě zdravá koťátka, která se mají čile k světu.

No a já nový den přivítala úklidem postele a velkým praním po té noční směně.

V deseti dnech věku jeden chlapeček potichu z ničeho nic odešel. Nic mu nebylo a jen tak umřel. Zbylá dvě koťátka dobře prospívají a už začínají natahovat hlavičky ze své budky na venkovní svět. Počítám, že do týdne sama vylezou. Šántí je velice pečlivá maminka, o své děti se vzorně stará.

Je konec září a koťátkům byl měsíc. Opustila klec a už se do ní vrací jen do malé kotěcí kadibudky. Hlavně holčička Dorotka je šikovná, už tam najde cestu pokaždé sama. To Dalibor je větší dareba, tomu se stávají nehody-loužička kde nemá být je vždy jeho. Ale i on se to naučí. Začínají samostatně baštit. Pořád je jejich hlavní potravou mateřské mléko, ale hlavně Dorotka si už pořádně zavdá i z misky. Dalibor je i na tohle línější. Holt je to chlap...

Je prosinec, koťata jsou v plné imunitě, 2x odčervená, připravená opustit svůj původní domov . Nehody (loužičky) už samozřejmě nemívají, už ví, na co slouží kadibudka. Jedí všechno a potravy se dožadují hezky nahlas. Umí vše, co správně vychované kotě má znát a umět. Jsou oba dokonale socializovaní.

Pokud by si někdo chtěl vzít oba sourozence, kteří jsou na sebe zvyklí, domluvíme se na ceně, druhý by byl se slevou.

Další informace o jednotlivcích přímo pod jejich jmény.

Pokud by někdo chtěl s peterbaldíky jezdit na výstavy a sbírat tituly, tak by musel vyjet za hranice ČR. U nás pořádá výstavy téměř výhradně FIFE, a ta peterbaldy dosud jako plemeno neuznala, tudíž výstavy se účastnit může, může být posouzen, ale nemůže být nominován do BIS. Jiné organizace, jako TICA, WCF, BOEC plemeno uznaly a peterbaldi se mohou účastnit všeho. Ale je to bohužel mimo území naší republiky.
Dalibor se narodil
Dalibor se narodil
Koťátko, co zemřelo
Koťátko, co zemřelo
Dorotka se narodila
Dorotka se narodila
Odpočinek po porodu
Odpočinek po porodu
Mateřství
Mateřství
Kojení
Kojení
Vrh D
Vrh D
Se starším bráškou Bivojem
Se starším bráškou Bivojem
Kojenci
Kojenci
Najdete nás v tom chumlu těl?
Najdete nás v tom chumlu těl?
Dalibor
Dalibor
Děkuji za Vaši návštěvu a přijďte se sem podívat někdy zas.

Stránky jsou přesměrovány na http://www.prestickekocenky.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one