Peterbald Baldýsek
Peterbald Baldýsek
Zde může být text o autorovi
Omlouvám se všem návštěvníkům mých stránek, že na nich nenajdou nic nového.

MOJE NOVÉ STRÁNKY JSOU JIŽ V PROVOZU.

http://www.prestickekocenky.cz


WEBGARDEN, KDE MÁM STRÁNKY UMÍSTĚNÉ, ZMĚNIL SYSTÉM EDITACE, A OD TÉ CHVÍLE NEJSEM SCHOPNÁ SEM NIC NOVÉHO VLOŽIT, TAKŽE BUDU VYTVÁŘET STRÁNKY NOVÉ, U JINÉHO POSKYTOVATELE, KTERÝ BUDE KOMUNIKOVAT A POMŮŽE PROBLÉMY ŘEŠIT.

Stránky o chovu peterbaldů, ale nejen o něm...Víte, že peterbald vznikl křížením orientální kočky a donského sphynxe? Snoubí se v něm vznešenost orientální kočky a úžasná přítulnost sphynxe, nese v sobě to nejlepší z obou plemen.

Kocour Uffo Bluetouch

Mladý peterbald

Mladý peterbald

Náš Uffo, alias Baldík
Baldík s "maminkou" Janou
Baldík s "maminkou" Janou
Když jsem před několika měsíci viděla prvního peterbalda na fotografii, zamilovala jsem se. Strašně se mi zalíbila jeho vznešená krása připomínající kočky starodávných egyptských faraónů. A když jsem se dozvěděla, že zde jeden jediný jedinec zástupce tohoto plemene, dokonce zcela nahatý žije, a to 20 km od mého bydliště, zjistila jsem si adresu majitelky této nahaté krásy a vnutila se i se zvědavým manželem na návštěvu.

Přivítala nás sympatická paní Jana s manželem. Všude kolem byly kočky. Nádherné sněhobílé i klasicky zabarvené siamky moderního typu, štíhlé orientálky-mezi nimi překrásný kocour jménem Bingo. A u Binga byla v pelíšku ta, kvůli které jsem přijela-nahatá kráska z Ruska-peterbaldka Ivanka. Měla právě koťata. Koukala jsem na ni jako očarovaná. Jestli se mi peterbald líbil na fotce, tak in natura neměl-vlastně v tomto případě neměla, protože to byla holka, chybu. To jsem ještě netušila, že za pár měsíců díky teď už kamarádce Janě si splním jeden ze svých snů. Že jedno z koťat najde svůj nový domov u nás. Že mi Jana takovou vzácnost daruje.

Vezla jsem si Uffonka domů a pořád jsem tomu nemohla věřit, že ta nádhera je doopravdy moje. Tedy naše, protože Baldík, jak mu říkáme, si mimořádně oblíbil manžela.

Je skvělý. Příjemný, vyrovnaný společník, pořád dobře naladěný, připravený nahodit motory při prvním lidském podívání nebo oslovení. Tato jeho trvalá připravenost k vrnění přivádí k šílenství každého veterináře, protože vyšetřit stetoskopem na plné pecky vrnícího kocoura jde skutečně dost špatně... A jeho stačí oslovit, podívat se na něj, dotknout se ho-vše je důvodem k okamžité vrnící reakci. Rád se mazlí a tulí. S ostatními kočkami byl hned kamarád, nemá problémy s nikým a ničím. Je to úžasné zvíře. Nekouše, nevytasí na člověka drápy-ostatně to nedělá žádné z našich zvířátek.
A protože je neustále při chuti, taky hezky roste.

Když k nám přišel, veškeré jídlo bylo jenom jeho. Bylo ohromná legrace pozorovat, jak při krmení byl sám schopen ohlídat 2-3 misky s jídlem. Seděl nad nimi sám, jedl, vrčel, a kdykoliv se snažila jiná kočka k některé jím okupových misek přiblížit, zavrčel ještě více a v tu ránu vylítla nad misku jeho přední packa v majetnickém gestu "moje, moje, jenom moje"! Takže kotě sedělo vedle 2-3 misek, jedlo samo, a ostatních 5 dospělých a o hodně větších koček sedělo kolem, pomalu jim tekly sliny a ony se jen dívaly, jak se prcek láduje. Teprve když měl dost, milostivě pustil k lizu i ostatní. A ti mu to trpěli. Krmení tím pádem bylo u nás trvalým zdrojem zábavy dost dlouhou dobu. Teď to už nedělá, pouze když dostane syrové maso, tak je zase všechno jenom jeho, dokud se nenají dosyta.
Peterbaldí bráškové
Peterbaldí bráškové
Baldík a Lucinka u snídaně
Baldík a Lucinka u snídaně
Baldík s Lucinkou
Baldík s Lucinkou
Co to tam máme?
Co to tam máme?
S Gekem
S Gekem
Chlupatý táta, nahatý syn
Chlupatý táta, nahatý syn
Táta a syn
Táta a syn
Baldík s prvním synem
Baldík s prvním synem
Baldýsek
Baldýsek
Děkuji za Vaši návštěvu a přijďte se sem podívat někdy zas.

Stránky jsou přesměrovány na http://www.prestickekocenky.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one