Peterbald Baldýsek
Peterbald Baldýsek
Zde může být text o autorovi
Omlouvám se všem návštěvníkům mých stránek, že na nich nenajdou nic nového.

MOJE NOVÉ STRÁNKY JSOU JIŽ V PROVOZU.

http://www.prestickekocenky.cz


WEBGARDEN, KDE MÁM STRÁNKY UMÍSTĚNÉ, ZMĚNIL SYSTÉM EDITACE, A OD TÉ CHVÍLE NEJSEM SCHOPNÁ SEM NIC NOVÉHO VLOŽIT, TAKŽE BUDU VYTVÁŘET STRÁNKY NOVÉ, U JINÉHO POSKYTOVATELE, KTERÝ BUDE KOMUNIKOVAT A POMŮŽE PROBLÉMY ŘEŠIT.

Stránky o chovu peterbaldů, ale nejen o něm...Víte, že peterbald vznikl křížením orientální kočky a donského sphynxe? Snoubí se v něm vznešenost orientální kočky a úžasná přítulnost sphynxe, nese v sobě to nejlepší z obou plemen.

Kočička Quarramba Sultan Chan, alias Lucinka

No prostě Lucinka.......
No prostě Lucinka.......
Poté, co se u nás zabydlel peterbald Baldík, začala jsem pošilhávat po peterbaldí slečně.
Nakonec se mi podařilo díky kamarádce Janě domluvit koupi téměř nahaté peterbaldky na Slovensku v CHS Sultan Chan, SK paní Andrey Bednárové, za což oběma velice děkuji.

A tak na podzim 2009, kdy kotěti byly už 4 měsíce, jsme se pro ně s Janou rozjely. Quarramba byla maličká, ale čiperná, hravá, baštila jako vzteklá, tak jsem netušila žádnou zradu a kotě jsem si spokojeně odvezla.

Jenže ouvej, po převozu k nám se malá peterbaldka rozhodla, že v cizině se jí nelíbí ani trochu a že radši umře. A tak přestala úplně jíst i pít. Celé dny jen seděla otočená ke zdi a kývala se sem a tam, úplně jako člověk, který má velký psychický problém. Ovšem já se taky rozhodla, že umřít bez boje ji rozhodně nenechám, a tak jsem ji několikrát denně i přes její odpor krmila a napájela, zavodňovala ji několikrát denně pícháním fyziolofického roztoku pod kůži, dávala pasty pro nepapavá zvířátka... Bylo to hodně složité, protože odmítala spolupracovat. Tři veterináři nad ní lámali hůl. Byla jsem už domluvená s chovatelkou, že si ji vezme zpátky a jen jsem doufala, že vydrží do té doby, než si pro ni bude moct přijet.

Jenže co se nestalo. Moje devonka Olivka, která svá vlastní koťata v té době neměla, jí najednou nabídla svoji kočičí mateřskou náruč, své bříško a pocit bezpečí. Adoptovala ji se vším všudy. Dokonce se i rozkojila. A tak desátý den se kotě rozhodlo, že žít by přece jen bylo lepší. Brečela jsem štěstím, když malá vyluxovala sama dobrovolně misku s kotěcí kapsičkou až do dna a pak si šla dát ještě gáblík mlíčka k adoptivní mamince. A to byl zlom, když už vše bylo jen dobré a lepší.

No a dnes je Lucinka-jak jsem jí nakonec začala říkat-protože je malá, drobná, ale živá, zdravá a moc miloučká-tak dnes je Lucinka sama skvělou matkou tří koťátek, o které se velice pečlivě stará. Má dva kluky a jednu holčičku.

Co bylo u ní zajímavé, jak se jí měnila srst. Když jsem ji koupila, byla zcela nahatá. Asi v půl roce jí narostla docela ošklivá "deka", hlavně na ocásku měla přímo štětku na vymývání flašek. Byla jsem z toho docela vedle, vůbec se mi to nelíbilo. Ale jak rostla, srst ztrácela víc a víc, takže dnes má jen zbytky srsti na ocásku, na tlapkách, hlavě a sem-tam něco maličko po těle. Nicméně její děti se narodily osrstěné. Jeden klouček ale srst začal ztrácet už v měsíci, takže se necháme překvapit, jak to s tou jejich srstí nakonec bude. U peterbaldů je to vždy překvapení.
Olivka se ujala Lucinky
Olivka se ujala Lucinky
A jak si to užívá...
A jak si to užívá...
Pečující Olivka
Pečující Olivka
Že tu televizi nezapnu?
Že tu televizi nezapnu?
Spokojené kotě
Spokojené kotě
Drápky mám prý brousit tady!
Drápky mám prý brousit tady!
Pod dohledem Geka Lucince chutná
Pod dohledem Geka Lucince chutná
Lucinka a Šántí-její pravá máma
Lucinka a Šántí-její pravá máma
I takhle chlupatá byla......
I takhle chlupatá byla......
Moment, jen se podrbu...
Moment, jen se podrbu...
Lucinka v očekávání
Lucinka v očekávání
Lucinka
Lucinka
Děkuji za Vaši návštěvu a přijďte se sem podívat někdy zas.

Stránky jsou přesměrovány na http://www.prestickekocenky.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one