Peterbald Baldýsek
Peterbald Baldýsek
Zde může být text o autorovi
Omlouvám se všem návštěvníkům mých stránek, že na nich nenajdou nic nového.

MOJE NOVÉ STRÁNKY JSOU JIŽ V PROVOZU.

http://www.prestickekocenky.cz


WEBGARDEN, KDE MÁM STRÁNKY UMÍSTĚNÉ, ZMĚNIL SYSTÉM EDITACE, A OD TÉ CHVÍLE NEJSEM SCHOPNÁ SEM NIC NOVÉHO VLOŽIT, TAKŽE BUDU VYTVÁŘET STRÁNKY NOVÉ, U JINÉHO POSKYTOVATELE, KTERÝ BUDE KOMUNIKOVAT A POMŮŽE PROBLÉMY ŘEŠIT.

Stránky o chovu peterbaldů, ale nejen o něm...Víte, že peterbald vznikl křížením orientální kočky a donského sphynxe? Snoubí se v něm vznešenost orientální kočky a úžasná přítulnost sphynxe, nese v sobě to nejlepší z obou plemen.

Narozené peterbaldí mimino-a vidí!
Narozené peterbaldí mimino-a vidí!
Na 1. máje Šántí porodila (bohužel operativně) jediné kotě, kluka, který dostal jméno Bivoj. Narodil se vidoucí, s tak dlouhými drápisky, že mu je veterinář ostříhal hned po narození, aby mámě nezmasil bolavé sešité bříško.

Byla jsem u toho, když se Šántí začala probouzet. Po operaci mě veterinář pustil za mámou a miminem. Byli v inkubátoru, v teple, já tam mohla strčit ruce a hladit Šántí, když se probouzela z narkózy. Bylo to moc hezké, pro mně silný zážitek.

Tímto chci poděkovat skvělému veterináři a dobrému člověku MVDr. Radkovi Herynkovi z Plzně-Černic, v jehož odborné péči převážně má kočičí smečka je.

Šántí byla po operativním porodu omámená a já dostala pokyn kotě krmit. Vše jsem měla doma preventivně přichystané, tak jsem po 2 hodinách krmila. Bivoj baštil jako o život. V noci ve 4 jsem už nebyla schopná vylézt z postele, ale o půl hodiny později mě z ní stejně zvedlo jeho vyřvávání-sice sotva narozený, ale hladový se uměl pořádně ozývat. Pak jsem krmila ještě jednou. No a ráno už byl přicucnutý u mámina struku a ta se ujala veškeré péče o svého synka. Byla velice pečivou matkou.

Tohle kotě bylo naprosto mimořádné. Jednak tím, že hned po narození viděl-což u holorozených peterbaldů bývá-a byl hned také velice akční. Jakoby se narodil před 14ti dny. Proti jiným koťatům byl hodně vyvinutý celkově. Brzy běhal, ve třech týdnech slyšel a reagoval na jméno a nastěhoval se mi do postele-no a je v ní dodnes.

Tohle kotě zdědilo po tátovi Baldíkovi žravost-také je všechno jídlo jenom jeho, kdyby bylo ve 3 miskách. Jana říká, že je to "atomové kotě"- na atomový pohon... Čím je starší, tím je nahatější-vypadávají mu u vousky. Kratičkou srst má ještě na tlapkách, ale je jí také stále méně a méně. Povahově je to nejúžasnější stvoření, co si můžete představit. Jako psík. Zavolám "Bivoji" a kotě letí, může si nožky přerazit. Vyloženě přijde na zavolání-pokaždé. Je neuvěřitelně mazlivý a milý.

V současné době je mu něco přes 3 měsíce, ale batůžek na cestu mu nechystám. Zůstává doma. Jak vyrůstal sám, je  silně fixovaný na mně a já na něj.

Nyní se začínají pohybovat po pokoji jeho nevlastní sourozenci z vrhu C, a on objevuje kouzlo her s koťaty, o které byl ošizen tím, že byl sám. Tak ho nechám si to užívat. Roste z něj nádherný typový nahatý peterbald. Určitě nás potkáte na nějaké výstavě, i když toto plemeno FIFE u nás neuznala. Lidé musí vidět, jaká je to krása.

Přihlásila jsem Bivoje na výstavu do Chodové Plané, která proběhne ve dnech 4.a 5. září 2010. Tak doufám, že nám do toho nic nevleze a výstavy se zúčastníme.

Na výstavě jsme byli velice obdivovaní-oba posuzovatelé byli nešťastní z toho, že kocourka nemohou nominovat do BIS. Velice se líbil. A choval se, jako kdyby se ve výstavní kleci narodil. Žádný stres. S posuzovatelem laškoval, hrál si, nechal se chovat, byl skvělý. Nezbývá než doufat, že FIFE uzná i peterbalda...

Začíná z něj být pěkný puberťák, blbne, kouše, šílí, je ho všude plno. Ale stačí na něj položit ruku a nahazuje motory a přede a přede a tulí se. Je to velký mazel.
Miminko s mámou
Miminko s mámou
Bivoj a Šántí
Bivoj a Šántí
Spokojená máma
Spokojená máma
Co to tam je?
Co to tam je?
Mimino
Mimino
Malý nahatý krasavec
Malý nahatý krasavec
Začátky samostatného papání
Začátky samostatného papání
Ale mámino bříško je pořád dobré
Ale mámino bříško je pořád dobré
To se to válí......
To se to válí......
To jsem už velkej kluk!
To jsem už velkej kluk!
Co to tam máš?
Co to tam máš?
Jsem ostražitý! Musím hlídat mámu.
Jsem ostražitý! Musím hlídat mámu.
Nahatý krasavec
Nahatý krasavec
Siesta
Siesta
Po koupeli
Po koupeli
Nepovídej! To je legrace!
Nepovídej! To je legrace!
Tříměsíční  kocourek
Tříměsíční kocourek
Profi fotka Bivoje
Profi fotka Bivoje
Zachumlaný v posteli
Zachumlaný v posteli
Chladno nevadí
Chladno nevadí
Otec a syn
Otec a syn
Děkuji za Vaši návštěvu a přijďte se sem podívat někdy zas.

Stránky jsou přesměrovány na http://www.prestickekocenky.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one